5 tipů, jaké zvolit oblečení na párové nebo rodinné focení

Fotografie s nejbližšími jsou jedinečný způsob, jak zachytit šťastné společné okamžiky. Rodinné fotografie navíc mohou být milým dárkem, který potěší nejednoho prarodiče. Ale rozhodnutí, co si na takové focení obléknout, může být docela oříšek. Správný výběr oblečení je však velmi důležitý, protože dokáže ještě více umocnit celkový dojem z výsledné fotografie. Ať už se chystáte na párové, těhotenské nebo rodinné focení a hledáte inspiraci, mám pro vás pár tipů, jak vybrat perfektní outfit, který fotografie dovede k dokonalosti.

Vyberte si oblečení, ve kterém se cítíte opravdu pohodlně

Zcela zásadní je, abyste se ve zvoleném oblečení cítili dobře a sebevědomě. Pokud budete z oblečení nesví, projeví se to i na fotografiích, protože na nich budete příliš strnulí a nepřirození. Zvolte proto oblečení, které běžně rádi nosíte a které vám umožní se snadno pohybovat. Oceníte to třeba tehdy, když vás u focení požádám, aby muž vzal partnerku do náručí.

Slaďte barvy a styl

Když si vybíráte oblečení pro párové nebo rodinné focení, je důležité, aby vaše outfity spolu ladily. To neznamená, že musíte mít úplně stejné barvy oblečení, ale spíše barvy, které vedle sebe ladí a fungují dobře jako celek. Jednotný by měl být i styl, aby jeden z vás neměl kupříkladu příliš formální oblečení oproti tomu druhému. U rodinného focení působí roztomile, když mají děti i rodiče jeden stejný kus oblečení. Můžete zvolit například riflovou bundu v podobném odstínu pro vás i vaše ratolesti.

V jednoduchosti je krása

Při párovém i rodinném focení se snažte vyhnout příliš výrazným barvám, ale i vzorům, textům nebo logům, které by mohly zbytečně odvádět pozornost od vás. Volte ideálně jednoduché vzory nebo jednobarevné oblečení bez rušivých prvků. Nemusíte se bát vzít světlejší kalhoty nebo sukni, že byste se umazali. Na focení vozím deku, ať nemusíte sedět přímo na trávě.

Oblečení přizpůsobte prostředí i příležitosti

Páry i rodiny fotím převážně venku, nejčastěji na louce, poli nebo poblíž lesa. Své oblečení tedy přizpůsobte i tomu, že se jedná o focení v přírodě, nikoliv v ateliéru. Je tedy zcela v pořádku, pokud přijdete v neformálním oblečení, které běžně nosíte. Zvažte rovněž výběr obuvi, aby pro vás byla pohodlná i do lehčího terénu. Do úvahy vezměte i to, k jaké příležitosti se jdete fotit. Dobrým příkladem je těhotenské focení. Pokud si jako nastávající maminka přejete na fotografii zdůraznit těhotenské bříško, ideální volbou budou upnutější šaty, ve kterých bříško vynikne.

Nezapomeňte na doplňky

Máte oblíbenou šálu, kšiltovku nebo zajímavý šperk, který vás vystihuje? Doplňky mohou být skvělým způsobem, jak dodat vašemu oblečení osobitost. Pokud nějaký oblíbený doplněk máte, určitě si jej s sebou na focení vezměte.

Doufám, že vám tyto tipy pomůžou s výběrem oblečení pro vaše focení. Pro mě je nejdůležitější, abyste si focení užili a cítili se u něj dobře. Správně zvolené oblečení vám v tom může hodně pomoct. Pro další tipy můžete návštívit můj Instagram . V případě zájmu o focení mi napište na jan.hrubos@email.cz , nebo využijte mého kontaktního formuláře.